1A

Alternatywa dla wirtualizacji

Wraz z przetwarzanymi informacjami w ramach procesów biznesowych, rośnie zapotrzebowanie na szybką, niezawodną oraz bezpieczną przestrzeń dyskową, niezbędną do ich przechowywania. Problem ten dotyka zwłaszcza przedsiębiorców z sektora MSP, którzy mają ograniczone możliwości techniczne i finansowe.

Czytaj więcej

2B

Co zrobić aby zapisane dane nie przepadły?

Na koniec roku 2012 łączna liczba zapisanych danych sięgnie 2500 eksabajtów. Przeciętnemu Kowalskiemu ciężko nawet sobie wyobrazić taką liczbę, a jeszcze ciężej przychodzi świadomość, że w ciągu 5 lat dane, o których mowa, mogą fizycznie zniknąć ze względu na niską żywotność najczęściej stosowanych nośników danych tj. dysków twardych oraz płyt CD i DVD.

Czytaj więcej

file1561263248324

Business Intelligence dla każdego

Analiza danych wewnątrz przedsiębiorstw staje się coraz bardziej istotnym elementem w budowaniu odpowiedniej pozycji na rynku. Jeszcze kilka lat temu rozwiązania typu Business Intelligence były tworzone z przeznaczeniem dla wielkich firm. Ostatnie lata przynoszą nam odwrócenie trendu i przygotowanie produktów z myślą o przedsiębiorstwach pochodzących z sektora MSP.

Czytaj więcej

file2811310649672

BYOD a bezpieczeństwo

Stabilność i odpowiednie zabezpieczenie danych wewnątrz firmy - to bez wątpienia jedne z najważniejszych zagadnień w dobie cyfrowego obiegu informacji i zagrożeń cyberprzestępstwami. Czy pracodawca naraża się na spore ryzyko zezwalając swoim pracownikom na pracę wg. modelu Bring-Your-Own-Device (przynieś swoje własne urządzenie)?

Czytaj więcej
Text Size

CWEP - Portal dla przedsiębiorców

All – in – one

Prostota i wygoda

Zestawy komputerowe „All –in – one” przygotowywane są pod kątem klientów, którzy cenią sobie zarówno estetykę jak i wygodę użytkowania. Konstrukcja tych komputerów, która łączy w sobie prostotą i wysoką funkcjonalność powoduje, że ich największa zaletą jest obsługa, tak jak
w przypadku komputerów przenośnych. Potwierdzeniem powyższego może być instrukcja montażu, która obejmuje wyciągnięcie z pudełka, podłączenie kabla zasilającego oraz wciśnięcie włącznika.

Zawarcie wielu funkcjonalności w jednym produkcie powoduje, że może mieć on zastosowanie zarówno w domu jak i przy pracach biurowych. W przypadku wykorzystania go na potrzeby indywidualne klientów w domowym zaciszu,  postawiono na wielofunkcyjność. Przedsiębiorcom oraz ich pracownikom zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie przetwarzanych danych, dlatego też w tym wypadku postawiono na większą liczbę zabezpieczeń.

Obsługa

W związku z faktem, że ekrany tychże komputerów pozbawione są zwykle tradycyjnych ramek, przypominać mogą olbrzymie tablety. Najnowsze modele wyróżniają się wielodotykiem (multi – touch), co daje możliwość rozpoznania dotknięcia nawet 10 punktów na ekranie. Wydaje się to być optymalnym rozwiązaniem dla manualnych możliwości pojedynczego użytkownika. Do obsługi gestów wymagane jest rozpoznanie już tylko pięciu punktów, co też wydaje się być najbardziej korzystnym.

Co lepsze?

O użyteczności danego urządzenia decydują przede wszystkim jego elementy, w które jest wyposażone, zapewniające działanie poszczególnych aplikacji oraz usprawniających ich pracę. Tak jest też w przypadku komputerów „All – in – one”. Poszczególne modele różnią się od siebie ale należy zwrócić uwagę na kilka elementów, które można uznać za charakterystyczne dla tej grupy. Z uwagi na swoje gabaryty wykorzystywane są przede wszystkim małe i nergooszczędne podzespoły co w konsekwencji przekłada się na energooszczędność całego komputera. Trzeba mieć także świadomość, że niższy pobór energii niesie za sobą niższą wydajność. Wysoka funkcjonalność połączona z prostotą,  niweluje niedogodności związane ze słabszymi osiągami dlatego też komputery „All – in – one” mają stałe grono swoich sympatyków.

Inwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego
pasek logo

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013 oraz z budżetu Państwa

www.rpo.podkarpackie.pl

KONTAKT

Stowarzyszenie "Centrum Wspierania Edukacji i Przedsiębiorczości"
ul. K. Hoffmanowej 19
35-016 Rzeszów
tel.: +48 17 853 66 72
faks: +48 17 852 54 29
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.cwep.eu