1A

Alternatywa dla wirtualizacji

Wraz z przetwarzanymi informacjami w ramach procesów biznesowych, rośnie zapotrzebowanie na szybką, niezawodną oraz bezpieczną przestrzeń dyskową, niezbędną do ich przechowywania. Problem ten dotyka zwłaszcza przedsiębiorców z sektora MSP, którzy mają ograniczone możliwości techniczne i finansowe.

Czytaj więcej

2B

Co zrobić aby zapisane dane nie przepadły?

Na koniec roku 2012 łączna liczba zapisanych danych sięgnie 2500 eksabajtów. Przeciętnemu Kowalskiemu ciężko nawet sobie wyobrazić taką liczbę, a jeszcze ciężej przychodzi świadomość, że w ciągu 5 lat dane, o których mowa, mogą fizycznie zniknąć ze względu na niską żywotność najczęściej stosowanych nośników danych tj. dysków twardych oraz płyt CD i DVD.

Czytaj więcej

file1561263248324

Business Intelligence dla każdego

Analiza danych wewnątrz przedsiębiorstw staje się coraz bardziej istotnym elementem w budowaniu odpowiedniej pozycji na rynku. Jeszcze kilka lat temu rozwiązania typu Business Intelligence były tworzone z przeznaczeniem dla wielkich firm. Ostatnie lata przynoszą nam odwrócenie trendu i przygotowanie produktów z myślą o przedsiębiorstwach pochodzących z sektora MSP.

Czytaj więcej

file2811310649672

BYOD a bezpieczeństwo

Stabilność i odpowiednie zabezpieczenie danych wewnątrz firmy - to bez wątpienia jedne z najważniejszych zagadnień w dobie cyfrowego obiegu informacji i zagrożeń cyberprzestępstwami. Czy pracodawca naraża się na spore ryzyko zezwalając swoim pracownikom na pracę wg. modelu Bring-Your-Own-Device (przynieś swoje własne urządzenie)?

Czytaj więcej
Text Size

CWEP - Portal dla przedsiębiorców

Rozwój przedsiębiorstwa z wykorzystaniem platform nauczania – rozwiązanie DOKEOS


dokeos
Aby można było zastosować i korzystać z platformy e-learningowej należy spełnić cztery wymagania (tzw. 4 C):

  1. Connectivity (łączność):
    • odpowiednia struktura IT (uzyskanie minimalnej szybkości połączenia – przepustowości łącza),
    • zapewnienie komfortu nauki przy odsłuchu ( z wykorzystaniem głośników, lub słuchawek),
    • kompatybilność z formatem SCORM (wymagana do prawidłowego importu materiałów na platformę).
  2. Competences (kompetencje) – prawidłowy nadzór nad materiałami szkoleniowymi, analizy, spotkania;

  3. Capability (zdolność) – końcowe testy użytkowników, szkolenia trenerów, zarządzanie i wsparcie;

  4. Culture (kulturowe) – promowanie i polepszenie współpracy w procesie uczenia, nienaganna komunikacja z trenerami w projekcie(odpowiednie certyfikaty i wyszkolenie);

Celem analizy, zaprojektowania i dostarczenia danego kursu na platformę należy dokonać odpowiedniego przygotowania pod względem oprogramowania IT. Mamy tutaj bardzo duże możliwości wyboru od popularnych narzędzi płatnych (Excel, Powerpoint, Xmind PRO, Photoshop, GoldWave,  Captivate,  Articulate, Premiere, Sitepal) po nie mniej popularne darmowe odpowiedniki (Mind, Calc, Impress, Gimp, Audacity, Jing, VideSpin, Mr Craft, Oogie, Author). Dokoes promuje i wspomaga korzystanie z narzędzi open source’owych, dzięki czemu uzyskujemy większą elastyczność pracy i szybsze wdrożenie danego projektu.

Inwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego
pasek logo

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013 oraz z budżetu Państwa

www.rpo.podkarpackie.pl

KONTAKT

Stowarzyszenie "Centrum Wspierania Edukacji i Przedsiębiorczości"
ul. K. Hoffmanowej 19
35-016 Rzeszów
tel.: +48 17 853 66 72
faks: +48 17 852 54 29
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.cwep.eu