1A

Alternatywa dla wirtualizacji

Wraz z przetwarzanymi informacjami w ramach procesów biznesowych, rośnie zapotrzebowanie na szybką, niezawodną oraz bezpieczną przestrzeń dyskową, niezbędną do ich przechowywania. Problem ten dotyka zwłaszcza przedsiębiorców z sektora MSP, którzy mają ograniczone możliwości techniczne i finansowe.

Czytaj więcej

2B

Co zrobić aby zapisane dane nie przepadły?

Na koniec roku 2012 łączna liczba zapisanych danych sięgnie 2500 eksabajtów. Przeciętnemu Kowalskiemu ciężko nawet sobie wyobrazić taką liczbę, a jeszcze ciężej przychodzi świadomość, że w ciągu 5 lat dane, o których mowa, mogą fizycznie zniknąć ze względu na niską żywotność najczęściej stosowanych nośników danych tj. dysków twardych oraz płyt CD i DVD.

Czytaj więcej

file1561263248324

Business Intelligence dla każdego

Analiza danych wewnątrz przedsiębiorstw staje się coraz bardziej istotnym elementem w budowaniu odpowiedniej pozycji na rynku. Jeszcze kilka lat temu rozwiązania typu Business Intelligence były tworzone z przeznaczeniem dla wielkich firm. Ostatnie lata przynoszą nam odwrócenie trendu i przygotowanie produktów z myślą o przedsiębiorstwach pochodzących z sektora MSP.

Czytaj więcej

file2811310649672

BYOD a bezpieczeństwo

Stabilność i odpowiednie zabezpieczenie danych wewnątrz firmy - to bez wątpienia jedne z najważniejszych zagadnień w dobie cyfrowego obiegu informacji i zagrożeń cyberprzestępstwami. Czy pracodawca naraża się na spore ryzyko zezwalając swoim pracownikom na pracę wg. modelu Bring-Your-Own-Device (przynieś swoje własne urządzenie)?

Czytaj więcej
Text Size

CWEP - Portal dla przedsiębiorców

E – learning jako nowoczesna metoda kształcenia przeznaczona dla osób młodych i starszych

Argumenty na tak

Głównym motywem, który przemawia za wyborem tej metody nauczania jest przede wszystkim oszczędność czasu oraz kosztów związanych z dojazdem do miejsca szkolenia i kosztów zakwaterowania. Dzięki e-learningowi kursanci uczestniczą w zajęciach w dogodnym dla siebie miejscu oraz czasie, a ukończenie szkolenia/kursu nie wymaga fizycznej obecności, także na egzaminach. Bardzo często zdarza się, że jest e-learning jest wykorzystywany jako element dodatkowy do tradycyjnej metody szkolenia.

Jakimi metodami

Szkolenia online mogą przebiegać dwojako:  w trybie synchronicznym jak i trybie asynchronicznym.  
W pierwszym przypadku szkolenie/kurs odbywa się w czasie rzeczywistym wraz z wykorzystaniem np. wideokonferencji lub tablicy interaktywnej. Pod względem formy typ ten jest zbliżony do tradycyjnych metod. Tryb asynchroniczny sprawia, że materiały dydaktyczne udostępniane są za pomocą platformy e-learningowej, a tempo i czas przyswajania danego materiału zależy tylko i wyłącznie do osoby uczącej się.

Czy warto wybrać?

Jak wynika z większości przeprowadzonych badań, głównymi zaletami przemawiającymi do kursantów są możliwość wyboru czasu i miejsca uczenia się, sposobu dostarczania wiedzy oraz tempa jej przyswajania. E-learning jest idealna metodą dla osób niepełnosprawnych oraz mieszkających poza głównymi ośrodkami akademickimi na podjęcie i kończenie studiów. Mimo wielu zalet, trzeba też mieć świadomość o tych słabszych stronach tej metody ponieważ tak jak inne formy kształcenia takie posiada. Bez odpowiedniego zaangażowania i mobilizacji nie będziemy w stanie wykorzystać całego potencjału, a efekt końcowy będzie niezadowalający. Dla niektórych osób brak osobistego kontaktu z trenerem/nauczycielem także uznawany jest za wadę, ponieważ taką osobę traktuje się bardzo często jako nadzorcę, który będzie nas mobilizował do pracy.

Coraz częściej,  korzyści z korzystania z metody e-learningowej dostrzegają także przedsiębiorcy, którzy w ten sposób mogą ograniczyć koszty związane z wynajmem pomieszczeń oraz zatrudnieniem wykładowców.

Inwestujemy w rozwój województwa podkarpackiego
pasek logo

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013 oraz z budżetu Państwa

www.rpo.podkarpackie.pl

KONTAKT

Stowarzyszenie "Centrum Wspierania Edukacji i Przedsiębiorczości"
ul. K. Hoffmanowej 19
35-016 Rzeszów
tel.: +48 17 853 66 72
faks: +48 17 852 54 29
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.cwep.eu